2017 12 19 don
Україна безумовно повинна припинити будь-які стосунки з окупантом, можливо і через перекриття пунктів пропуску, але від цього не має страждати місцеве мирне населення.
Таку думку висловив політолог Олесь Доній.
Глядач програми запитав, чи може держава на кожен факт обстрілу ворогом українських позицій та населених пунктів реагувати перекриттям всього руху людей через КПВВ, зокрема і Кримський напрям, на декілька діб, щоб цивільне населення відчуло всі незручності та спонукало окупантів припинити бойові дії.
«Щодо перекриття руху, то я підтримую цю думку, але тільки не для того, щоб зробити незручності для цивільного населення. Ба більше! Я вважаю, що ми повинні були від самого початку воєнних дій на Сході України припинити рух з неокупованої на окуповану території. До того ж, все населення з Криму та Донбасу потрібно було вивезти на вільну територію України вже давно», – певен Доній.
Однак політолог додає, що мало просто вивезти населення, його потрібно ще й забезпечити принаймні тимчасовим житлом, роботою та певними соціальними гарантіями. Проте цього всього не було зроблено, тому значна частина населення, навіть яка виїхала, на жаль, потім була змушена повертатися до окупантів, і це прикрість.
«Це наші українські громадяни, які на знайшли себе на вільній території України, бо держава їм не забезпечила мінімум, хоч це і є її обов’язком. Відтак, на збільшення апарату Адміністрації Президента кошти є, а на те, щоб облаштувати тимчасове житло для українців, які фактично втратили свої оселі – немає», – констатував Олесь Доній.
Політолог підсумовує, що Україна безумовно повинна припинити будь-які стосунки з окупантом, можливо і через перекриття пунктів пропуску, але від цього не має страждати місцеве мирне населення.