2018 01 17 gry
Падіння курсу гривні безпосередньо залежить від затягування із створенням Антикорупційного суду. Адже підписуючи угоду із МВФ, Україна зобов’язалась запровадити цю інституцію. Однак, «отримавши тривожні дзвіночки», фонд зупинив дотування Української держави за низькими кредитними відсотками.
Таку думку висловив політолог Олександр Солонтай.
Підписуючи угоду із Міжнародним валютним фондом, Україна зобов’язалась створити Антикорупційний суд для задоволення вимоги кредитора у подоланні корупції. Однак потім почала гальмувати виконання цього пункту.
«У результаті ми нариваємось не лише на неотримання чергового траншу, а й на фактичний обвал гривні, який вже і так спостерігаємо», – наголосив Солонтай.
Адже зараз гривня девальвує, а долар, як і євро, стають все дорожчими. Тому, на думку експерта, існує два варіанти, як можна зупинити зубожіння українців.
«Можна відновити кредитування МВФ або ж вийти в кінці року на ще біднішу ситуацію, залучивши «євробонди» чи інший спосіб фінансування. Адже Міжнародний валютний фонд пропонує гроші за максимально дешевими відсотками», – підкреслив Солонтай.
Однак, відповідно до угоди із МВФ, Україна погодилась на певні вимоги, зокрема йдеться про антикорупційний блок, де було й прописано запровадження Антикорупційного суду
«Наприкінці минулого року ЄС та МВФ отримали перші тривожні дзвіночки, відтак зупинилось фінансування уряду Гройсмана та, фактично, дотування Української держави за низькими кредитними відсотками. Відтак, курс почав зростати», – пояснив Солонтай.
Хоча й зі стрибками курсу пов’язані й інші чинники. Та НБУ уже заявив про те, що без грошей від МВФ не вдасться зберегти вартість української валюти.
«Вони прямим текстом заявили, що або у першому кварталі отримують ці кошти, або матимемо падіння гривні», – зазначив експерт.