2018 01 17 don
Наші західні партнери ще живуть у світі ілюзій. Вони сподівають, що за президентства Порошенка тут можна побудувати систему боротьби з корупцією.
Про це заявив політолог Олександр Доній.
«Я боюсь, що наші західні партнери, які багато допомагають Україні і не лише кредитами або прямою допомогою, ще живуть у світі ілюзій, що за президентства Порошенка тут можна побудувати правову державу демократичне суспільство і систему боротьби з корупцією. І вони довбають цю стіну», – переконаний політолог.
За словами пана Донія, Україна це президентська держава і більше офіційних повноважень на території Європи є лише в Президента Білорусі.
«Порошенко взяв ще додаткову кількість нелегітимних повноважень, які в інших країнах вважаються церемоніальними, наприклад подача кандидатур. От чому в Україні немає ЦВК, адже записано, що фракції подають кандидатури Президентові, які він має потім подати у Раду. Речі, які є церемоніалом тут перетворюються у додаткові повноваження», – вважає колишній нардеп.
Як зауважив гість програми, депутати проголосують лише за вигідну для Порошенка редакцію закону про Антикорупційний суд.
«З Антикорупційним судом безперечно є колізія, адже він не прописаний в Конституції. Це є романтизм, ідеалізація ситуації в Україні з боку західних партнерів. Тут не буде працювати жодне антикорупційне законодавство, поки президентом буде Порошенко. Проголосують депутати за таку редакцію законопроекту про Антикорупційний суд, за якою він почне працювати вже за іншої влади», – відзначив Олесь Доній.