2018 01 17 boj
Законопроект №7163 (Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях), який має визначити статус окупованих територій та шляхи їх повернення до складу України, насправді має на меті посилити президентську вертикаль влади. Про це заявив громадський діяч, полковник авіації, голова Чернігівської обласної організації політичної партії «Новий час» Борис Бойправ.
За його словами, по-суті це конституційний переворот під ширмою боротьби з агресором.
«Цей законопроект, всупереч Конституції, значно розширює права та можливості президента. У цьому ж полягає його гібридність. Не повернення окупованих територій, не визначення статусу окупованих територій, а саме розширення силових повноважень президента», – вважає громадський діяч.
«Цей законопроект може стати першим серйозним кроком до встановлення в Україні диктатури, тому його ні в якому разі не можна ухвалювати», – впевнений голова Чернігівської ОО «Нового часу».
«Деокупаційний» закон має перше чітко визнавати Росію як країну агресора, прописати конкретні міжнародні, внутрішньополітичні, зовнішні, економічні на військові методи повернення окупованих територій. Діюча ж редакція дає президенту можливість замість боротьби з ворогом внутрішнім, активно боротися з неугодними йому процесами в середині України», – підкреслив Борис Бойправ.