2018 01 22 por
В Україні немає ані прокуратури, ані судів, адже те правосуддя, яке зараз працює, викликає лише іронічний сміх. Фактично, держава тримаємося на Збройних силах України і на зачатках демократичного суспільства.
Про це заявив політичний аналітик Євгеній Жеребецький.
«Те, що Україні дедалі більше виставляють умови закордонні партнери, є дуже сумним аспектом. Фактично, ми все менше стаємо суверенами у власній державі і у власних рішеннях. Бо ми ухвалюємо їх під тиском, наприклад, МВФ. І це є заслугою не лише цієї влади, але і попередніх, які теж не могли налагодити виробництво в країні, які створювали такі корупційні схеми, завдяки яким не каралися злочинці та хабарники», – сказав Жеребецький.
На його думку, в Україні немає як правоохоронних органів, так і служби безпеки. Тому закордонні партнери серйозно схвильовані.
«Якщо говорити відверто, то у нас немає ні прокуратури, ні судів. Адже те правосуддя, яке працює в Україні, викликає іронічний сміх. Також немає служби безпеки. На даний момент ми тримаємося лише на Збройних силах України і на зачатках нашого демократичного суспільства. Оскільки ми не робимо нічого того, що мали б, закордонні партнери серйозно схвильовані, зокрема, і через війну. Бо, якщо «завалиться» Україна, то наслідки для Європейського Союзу будуть просто катастрофічними», – розповів він.
За його словами, якщо таке станеться, то Росія отримає прямий шлях на Молдову і Румунію, а також і до інших європейських держав.
«Що таке збройні сили Європи, де, скажімо, в могутній Норвегії є 880 піхотинців-спецназівців і 760 резервістів? Всі прекрасно розуміють, що ми тримаємо навалу з Росії і все одно кажуть, що Україні не дадуть зброю, бо війни немає», – прокоментував Жеребецький.
Тому, за словами політичного аналітика, з одного боку, добре, що Захід тисне на українську владу. Бо якщо припиниться співпраця з МВФ, українська економіка може не витримати.
«Дуже нормальним є те, що на Україну тиснуть, інша річ, що наша держава і її керівництво не є незалежними. Але народні обранці в першу чергу думають про себе, а не про державу. Тому тиск іноземців є позитивним фактором. Якщо ж припиниться співпраця з МВФ, тоді просто все завалиться. Бо Гройсман підвищує тарифи на електроенергію, натомість у Європі знижують їх у два рази. Також у нас підвищуються ціни на бензин і це якесь божевілля. Просто Гройсману і компанії з Банкової шалено пощастило, що вони отримали такий народ, про який тільки можна мріяти: роби з ним що хочеш, а він все одно виживає. Тому я навіть не хочу про це думати. Інша річ, що закордоном вони все розуміють, а наші на цьому цинічно грають», – додав він.