2018 01 22 sobУкраїнці! Друзі!
Сьогодні Україна відзначає День соборності України. Саме в цей день 22 січня 1919 року вперше після століть розділення українці об’єдналися в одній державі.
100 років назад була реалізована мрія мільйонів українців жити у єдиній, суверенній, незалежній Україні.
Акт злуки у Києві став символом єдності України. Ті історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Тому саме 22 січня 1990 року у розмаї жовто-синіх знамен наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.
Цей день належить кожному з нас як історичний символ об’єднання України і, водночас, як загальний для всіх орієнтир майбутнього – саме суспільна, духовна і територіальна єдність України є найважливішою умовою для поступу та успіху нашої держави.
Також сьогодні ми вшановуємо тих, хто віддав життя за ідею Незалежності, Соборності, Єдності.
Ми схиляємо голови перед минулими поколіннями, що боролися за Україну під час визвольних змагань початку 20-го століття, що боролися у лавах УПА, хто боровся у дисидентському русі проти радянської тоталітарної машини. Ми дякуємо сучасним героям незалежної України, хто зараз захищає нашу соборність від російського агресора. Ваша мужність та самопожертва дала Україні соборність.
Ми, українці, зобов’язані успішно пронести дух свободи, волелюбності і єднання нашим нащадкам.
В єдності – наша сила! Слава Україні та її народові! Хай береже нас Господь!