2018 01 29 jud
Результатів від поїздки Порошенка до Давосу має бути декілька. Але перший і найголовніший результат – реалізація питання створення в Україні Антикорупційного суду. Якщо цього не буде, тиск на Україну з боку міжнародних партнерів буде посилюватися.
Таку думку висловив Надзвичайний і Повноважний посол України Маркіян Лубківський.
Гість програми, коментуючи участь Президента України в Економічному форумі у Давосі, зазначив, що результати від поїздки Порошенка ми відчуємо після того, як він повернеться в Україну.
«А результатів поїздки має бути декілька. Але перший і найголовніший результат – це реалізація питання створення в Україні Антикорупційного суду. Якщо цього не буде, тиск на Україну з боку міжнародних партнерів буде посилюватися. Відтак, Україна буде втрачати свої міжнародні та й внутрішні позиції. І це головне, що на моє переконання має зробити Президент і парламент», – заявив Маркіян Лубківський.
Разом з тим, гість програми зазначив, що у Давосі український Президент та українська делегація мають виконати певні завдання:
«Важливо, чи українська делегація поїхала до Давосу з конкретними економічними проектами. На жаль, цього ми не почули. Цього або не було, або не потрапило у поле зору преси. І ще одне, над чим мали би працювати українська делегація із нашими партнерами у Давосі – над питанням допомоги нашим східним територіям щодо їхньої відбудови. Це дуже складне і дуже потрібне для нас завдання. Більше того, якщо почитати резолюцію ПАРЄ, то однією із рекомендацій є рекомендація проведення донорської конференції», – каже Лубківський.
Тому дивним є те, як зауважив Надзвичайний і Повноважений посол України, що Президент України у Давосі не озвучив проведення такої донорської конференції щодо Донбасу.
«Дивно, що на цьому форумі він не озвучив ідею проведення такої конференції для відбудови Донбасу та для відбудови тих територій, які уже звільнені. Але це треба робити», – наголосив Маркіян Лубківський.