2018 01 29 manКолишній керівник кампанії Трампа, політтехнолог та екс-радник Януковича Пол Манафорт мав у кожному міністерстві в Україні своїх людей.
Це випливає із розслідування журналіста The Atlantic Франка Фоера.
У його матеріалі розкриваються досі невідомі речі із біографії політтехнолога.
Фоер зазначає, що Манафорт вибудував з Януковичем дуже близькі стосунки. Вони часто грали в теніс, відвідували баню й могли навіть плавати голяка. Манафорт змусив Януковича одягатись у такі самі костюми і навіть зачісувати волосся у такий самий спосіб.
«Манафорт навчив його, як усміхатись і як вести переговори. І він усе це робив тихо, із задніх сидінь. Він робив це дуже елегантно», – пише Фоер.
Разом із тим журналіст зазначає, що Манафорт дуже глибоко проник в українську політичну систему.
«Пол мав свій окремий тіньовий уряд. У кожному міністерстві у нього була своя людина», – цитується у матеріалі Рік Гейтс, заступник Манафорта у кампанії Трампа. Ці слова, пише Фоер, Гейтс сказав, вихваляючись перед групою вашингтонських лобістів.
Олег Волошин, колишній речник українського Міністерства закордонних справ, розповів Франку Фоеру, що Янукович слухав тільки Манафорта, у той час як аргументи урядовців він просто ігнорував.
Автор розслідування згадує, що Манафорт отримував від Януковича величезні суми грошей – більше, ніж коли-небудь до цього у своєму житті. Послуги політтехнолога часто – хоч і неохоче – оплачувались із кишень українських олігархів, лояльних до Януковича.
Крім того, після Революції гідності й повернення до Сполучених Штатів, Манафорт почав лікування у психологічній клініці в Арізоні через проблеми особистого характеру. Одна з його доньок навіть зізнавалась, що тоді її батько був на межі самогубства.