2018 02 02 makПолітичний активіст Тарас Максим'як так прокоментував прийняття Сенатом Польщі одіозного закону про ІПН:

Великий британець сер Вінстон Черчіль дуже влучно назвав Польщу «гієною Європи».  Він з болем писав, що «Героїчні риси характеру польського народу не повинні змушувати нас закривати очі на його нерозсудливість і невдячність, які протягом ряду століть заподіювали йому невимірні страждання».
Хоча ці слова були сказані ще в 1938 році та за інших історичних обставин, їх цілком можна застосувати до нинішньої польської владної еліти.

Фантомні болі східноєвропейської недоімперії не дають спокою нинішньому польському урядові. Як і в передвоєнний період, Польща намагається вхопити шматок здобичі сильнішого хижака. Користаючи з кривавої війни Росії проти України, Польща готується повернути собі «креси всходнє».

Поки-що наступ ведеться за московськими рецептами гібридної війни – дипломатичними та пропагандистськими методами. Весь 2017-й рік польська влада вимагала поступок від України, лицемірно проголошуючи себе «надійним другом і партнером». Знаючи, що Україні зараз не на часі наживати ворога ще й на своїх західних кордонах, Польща максимально посилила свій натиск, прийнявши «закон про бандерівців».

Цей закон логічно завершує ланцюжок обґрунтувань польських претензій на західноукраїнські землі: «в 1918 році жодної польської окупації не було»; «в міжвоєнний період Польща боролася з бандерівським терористами»; «Польща має всі права на Волинь, де місцеве польське населення вирізали бандерівці».

Прийняття сеймом «закону про бандерівців» польські владні шовіністи вважали настільки важливим, що заради цього пожертвували добрими стосунками з ЄС, США та Ізраїлем, чиї гроші, фактично, забезпечували польське економічне зростання останніх двадцять років.

Однак солідаризуючись з кремлем у намаганні переглянути повоєнні міждержавні кордони, Польща забуває, що такий перегляд неминуче підштовхне Німеччину поставити питання про Вроцлав, Ополє, Гданськ та інші землі, якими так щедро наділили союзники Польщу як компенсацію за Львів! Схоже, гіркі уроки ЇЇ Величності Історії поляки прогуляли!