2018 03 06 pol
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає розслідувати дії працівників Національної поліції та Національної гвардії під час демонтажу наметового містечка під Верховною Радою.
Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті організації.
Зокрема, правозахисники вимагають «проаналізувати пропорційність використання сили щодо озброєних демонстрантів та розслідувати повідомлення про надмірне, невибіркове та довільне використання сили проти мирних демонстрантів та журналістів».
«Будь-яке застосування сили щодо мирних демонстрантів і журналістів, а також непропорційне застосування сили проти озброєних демонстрантів неприпустиме», – наголошують в організації.
Правозахисники також нагадали, що кілька журналістів поскаржилися на перешкоджання професійній діяльності та застосування сили проти них під час демонтажу містечка, який правоохоронці назвали слідчими діями.
«Так, проти журналіста Сергія Нужненка було застосовано газовий балончик, коли він знімав дії поліції під Верховною Радою. Інший журналіст, Богдан Кутєпов повідомив про те, що працівник поліції вдарив його по нозі та перешкоджав виконанню його професійних обов’язків», – додали в Amnesty International.
«Закликаємо керівництво держави негайно відреагувати на ситуацію», – підсумували правозахисники.
Як відомо, вранці 3 березня біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією і протестувальниками.
У поліції заявили, що на території табору проводять слідчі дії за рішенням суду в рамках двох кримінальних проваджень – одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше – щодо подій 27 лютого біля ВР.
Представники поліції демонтували намети біля Верховної Ради.