2018 03 06 fran
Головним винуватцем ситуації, коли Україна опинилася на межі енергетичної катастрофи, є не лише Путін і Кремль, а й вище керівництво нашої держави. Їх політична брехня. З такою заявою виступив голова Волинської обласної організації партії «Новий час» Андрій Франчук.
Нагадаємо, після того, як Україна виграла «газовий арбітраж», російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому.
ЗМІ назвали такі дії «Газпрому» «другим фронтом» у політичній війні, зазначаючи, що Україна змушена закривати школи і дитсадки, щоб зекономити газ. У свою чергу голова «Нафтогазу» звернувся до українців із закликом економити газ.
За словами активіста «Нового часу», президент, прем’єри, голови «Нафтогазу» 4 роки відкрито брехали нам про повну відмову України від російського газу.
«Пригадуєте заяви: Україна не споживає російський газ. Росія потерпає від того, що Україна не купує російський газ, бо через це загалом зменшився експорт «Газпрому». Відмова від російського газу і купівля дорожчого газу у Європі – це ціна нашої газової незалежності. Такими ласими словами нас «годували» з 2014 року. Як показав досвід березня 2018 року – ми продовжуємо успішно сидіти на «російській газовій голці». І всі ці роки Україна закуповувала російський газ, правда трохи дорожче – через європейських посередників», – коментує ситуацію Андрій Франчук.
«У цій ситуації, як зараз модно говорити, не має ні зради, ні перемоги. Є українська брехлива дійсність. Дійсно Україна виграла суд у «Газпрому», але викрився міф про газову незалежність», – підкреслив голова Волинської ОО «Нового часу».
«Що треба було робити владі? Не лише співати оди про відмову від російського газу, а робити реальні кроки на шляху запровадження альтернативних джерел енергії. Переводити міські котельні та ТЕС на торф, брикети, розвивати відновлювальну енергетику. Коли б станом на 2018 рік 60 % українських котелень працювали не на газі (як в Фінляндії та Естонії), – тоді можна було говорити про перемогу влади. Насправді цього разу перемогла «Газпром» не влада, а український народ. Бабці та дідусі, діти на їх батьки, які зменшували температуру у своїх оселях, щоб Україна вистояла. А не президента та прем’єр, які як завжди займалися політичним популізмом», – підсумував Андрій Франчук.