2018 03 09 bre
Якщо минулого року в українському інформаційному просторі найбільше неправди говорила Юлія Тимошенко, то вже у січні 2018-го її замінив дуже активний політик – Вадим Рабінович. Чинний Президент України перебуває на передостанньому місці у рейтингу найбільш брехливих політиків.
Про заявила головний редактор «VoxСheck» Олена Шкарпова.
«У своїй останній промові Петро Порошенко говорив, що з початку процесу децентралізації в Україні місцеві бюджети збільшилися у сім разів. Це неправда, бо насправді зміна відбулася лише у 2,2 рази. Щоб це перевірити можна зайти на сайт Держказначейства і перевірити ці дані», – розповіла Шкарпова.
Та вона зауважила: якщо б йшлося про окремі населені пункти, то звісно, там є різна динаміка і можливо різниця у регіонах не була б такою значною.
«Але тоді Президенту треба було говорити саме про окремі громади і наводити конкретні приклади», – додала вона.
Якщо ж загалом говорити про тих, хто «найбільше бреше в Україні», то за її словами, такими є саме топ-політики.
«Зараз ми постійно моніторимо близько п’ятнадцяти політиків: це і Юлія Тимошенко, Володимир Гройсман, Олег Ляшко і т.д. Минулого року на першому місці була Юлія Тимошенко, яка говорила неправду набагато більше, ніж будь-хто інший, хоча вона навіть не так бреше, як маніпулює. Та у січні 2018-го це місце посів Вадим Рабінович, який є дуже активним політиком. Петро Порошенко у цьому рейтингу перебуває на передостанній сходинці і це непогано, адже він все ж керує державою», – наголосила Шкарпова.