2018 03 26 holodn
У разі звільнення з посади глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького його місце може зайняти людина, наближена до голови Генеральної прокуратури України (ГПУ) Юрія Луценка.
Таку думку у статті для ZN.ua висловив колишній заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Віктор Трепак.
«Можна не сумніватися, що на місце Холодницького Банкова заведе набагато лояльнішу до себе людину. За моєю інформацією, пошук такої кандидатури вже розпочався і, швидше за все, вона буде з ГПУ – з орбіти генпрокурора. Безумовно, заходження її на посаду керівника САП відбудеться через «прозорий» конкурс, мистецтво проведення якого влада давно вже успішно опанувала», – написав він.
Екс-заступник голови СБУ вважає, що головним завданням нового керівника САП буде – «поставити на місце» Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).
«За такої ситуації не можна також виключати запровадження «прямого» процесуального керівництва діяльністю НАБУ з боку особисто генпрокурора (парламентарі з радістю підуть на таке нововведення). Зрештою, усе це значно полегшує «поглинання» НАБУ новоствореним ДБР – такий варіант давно вже проробляється», – заявив Трепак.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.