2018 04 03 vybНаступні президентські вибори відбудуться вчасно і без сюрпризів. Ймовірно, багато кандидатів запропонує опозиція, а тому на її тлі нинішній владі, яка також візьме участь у перегонах, буде легше завоювати увагу виборця.
Таку думку висловив політолог Валерій Клочок.
«Ця президентська компанія не матиме сюрпризів. Я дуже сумніваюся щодо проведення позачергових парламентських виборів. Позиція того, хто б міг це зробити, чітка: «Не дочекаєтеся!»«, – коментує експерт.
Валерій Ключок зазначив: зараз відбуваються домовленості щодо об’єднань парламентських та позапарламентських опозиційних політичних сил.
«Навряд чи це відбудеться. Головна проблема парламентських і президентських виборів у черговості. Якби першими були парламентські – можна припустити якесь об’єднання. Але влада у цьому не зацікавлення, адже спільними силами опозиція здобуде великий відсоток голосів», – каже політолог.
Валерій Ключок підкреслив: опозиціонерам завжди дуже тяжко об’єднатися.
«Всі вони є амбітними політиками, бачать себе лідерами. Втім, згідно світової практики, жодна політсила не матиме успіху під час парламентських виборів, якщо не запропонує свого кандидата у президенти. Але чи зможуть опозиційні партії це зробити організаційно та фінансово?», – наголосив експерт.
Політолог прогнозує, що на наступних президентських виборах буде дуже багато кандидатів у президенти.
«Я думаю, що їх буде понад тридцять. Чим більше побачимо представників від «опозиції», тим більшими будуть шанси влади на перемогу. Соціологія показує, що Петро Порошенко не зможе знову перемогти у першому турі. Тому він дуже зацікавлений у тому, аби опозиційне поле просто рвали! У такому випадку нинішній президент може потрапити у другий тур. Зовсім інше питання, чи виграє він?», – зазначив Валерій Клочок.
Експерт звернув увагу на те, що опозиція і радикальні сили не зовсім відповідають своїм статусам.
«На жаль, Опозиційний блок виражає думку більшості представників Сходу і Півдня, адже політики ще вчора були регіоналами. Відповідні області представляють «Самопоміч» і «Батьківщина». Склалася дуже цікава ситуація на карті України – опозиційні сили є не зовсім опозиційними і радикальні – не до кінця радикальними. Виборцю буде дуже складно розібратися у цьому всьому», – додав Валерій Клочок.
Експерт підкреслив: політики граються з виборцями, а тому зараз більшість українців не готові свідомо віддати свій голос.