2018 04 03 kholod
Ймовірно, сьогодні «намальовується» така собі нова антикорупційна коаліція між ГПУ та НАБУ, у якій немає місця для нинішнього керівника САП Назара Холодницького.
Про це заявив сам Холодницький після допиту.
Він розповів: сьогодні відбувалась спроба провести слідчу дію із відібрання зразків голосу керівника САП. Однак, Холодницький вважає, що до нього є неупереджене ставлення, адже керівник департаменту, який веде розслідування, є і фігурантом у трьох провадженнях САП та НАБУ. Мовляв, саме тому Холодницький і не розраховує на об’єктивне слідство.
«Я чекаю рішення по зміні слідчих і прокурорів департаменту, який розслідує це провадження. Інкримінують дві статті. Перша – примушення свідка давати покази. Друга – розголошення даних досудового розслідування. Та цікаво, як це може здійснювати прокурор та процесуальний керівник, адже він і є тим, хто створює та зберігає ці дані», – наголосив Холодницький.
Тож він підкреслив: поки не буде врегульоване питання щодо органу розслідування, який веде цю справу, «не бачить сенсу давати будь-які покази».
«Я розумію, які відносини були у САП та НАБУ із департаментом, що веде ці провадження. Через два роки ми тримаємо свою принципову позицію. Та НАБУ, як я розумію, уже ні. У них замальовується нова антикорупційна коаліція, у якій, напевно, я зайвий» – заявив Холодницький.
Окрім того, він наголосив: усі заяви про те, що після звільнення керівника САП його обов’язки виконуватиме один із заступників – лише частково правдиві.
«Якщо я піду, виконувати обов’язки керівника САП буде мій заступник лише в організаційній части ні щодо Спеціалізованої прокуратури. Питання ж процесуального характеру, призначення прокурорів у провадженнях, узгодження негласних дій, тобто усі важливі моменти треба буде погоджувати лише із Генеральним прокурором. І в такому випадку, не буде жодних порушень норм закону», – зазначив Холодницький.
Разом із тим, він зізнався: під час роботи зі сторони Генпрокурора на нього не чинили «фактичного тиску».
«Це треба визнати. Були питання щодо запитів по тих чи інших провадженнях, усі ці запити моментально повернули назад, як такі, що не підлягали виконанню. Тому не можу та не буду казати про якийсь тиск у роботі зі сторони Генпрокурора. Якщо ж такий буде, ви про це дізнаєтесь», – підкреслив він.