2018 04 07 svoboda slova
За три місяці 2018 року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували загалом по Україні 71 випадок порушень свободи слова, які відбулися у 18 регіонах країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано менше таких випадків (52).
Про це йдеться в щомісячному моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова» ІМІ.
Зокрема, повідомляється, що основними порушеннями з початку року стали перешкоджання професійній діяльності журналіста (32 випадки), побиття (7 випадків) та загрози (10 випадків). Різке зростання в категорії «перешкоджання» експерти ІМІ зафіксували саме в лютому – 18 випадків, в січні зафіксовано 5 таких випадків, у березні – 9. Регіоном, в якому з початку 2018 року зафіксовано найбільше порушень, став Київ та Київська область (32 випадки).
На Волині та Миколаївщині зафіксовано чотири випадки відповідно, в інших по три і два випадки. Найбільше порушували право журналістів на професію приватні особи, правоохоронці, місцева влада і депутати. Ця тенденція стала постійною ще з минулого року.
Також, з початку року у звіті зазначаються п’ять випадків обмеження доступу до публічної інформації та юридичного тиску. Крім того, зафіксовано три випадки політичного тиску і кібератак і по два випадки пошкодження майна журналістів, економічного тиску і нападів на офіси ЗМІ.