2018 04 20 jacНардеп Олександр Онищенко розкрив схему, за якою «Народний фронт» міг профінансувати свою передвиборчу кампанію в 2014 році.
Про це йдеться в його книзі «Петро П’ятий».
Перед парламентськими виборами восени 2014 року Арсеній Яценюк, який очолює нині «Народний фронт», вже був прем’єр-міністром України. За результатами голосування його партія посіла перше місце за партійними списками.
Гроші на ці вибори – близько 40 мільйонів доларів – потрапили в партійну касу за рахунок комерційного продажу газу, який призначався для населення за пільговою ціною, стверджує Онищенко. Ось як він описує конструкцію заробітку: «Компанія «Карпатигаз», підписала контракт з «Укргазвидобуванням», видобуває близько 1 млрд кубометрів газу в рік.
Однак по балансу заплановано було 800 млн кубометрів на рік. Все, що було здобуто зверху цієї норми, а це близько 200 млн кубометрів, – компанія віддала на потреби населення за заниженою, комунально-побутовою ціною. Це додатковий газ, видобутий понад норми, а якщо отримуєш більше, то повинен продати надлишок за низькою ціною.
Але наднормативні 200 млн кубометрів, які пішли на потреби населення, повернули і передали в комерційний продаж, а заробіток в 40 мільйонів доларів було направлено на потреби виборчої кампанії. Це не просто цифра на папері. Це бюджет виборчої кампанії «Народного фронту» в 2014 році», – пише нардеп у своїй книзі.
На його думку, 40 мільйонів – рівно стільки знадобилося, щоб привести до влади нове покоління «еліт», яке отримало негласну назву «партія війни». Онищенко каже, що вся ця схема чітко задокументована і її легко підняти і оформити кримінальну справу за бажання НАБУ.
Крім схеми фінансування «Народного Фронту», Онищенко розповів, як Петро Порошенко доручив йому організувати піар-кампанію проти тодішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. Як пише Онищенко, коли президент дізнався, що підконтрольні Яценюку люди продали газ для потреб населення за комерційною ціною, він «був у шоці».
Ці гроші – 40 мільйонів доларів – за інформацією нардепа, допомогли НФ перемогти на виборах у парламент 2014 року, потіснивши президентський БПП. Після цього Порошенко поклав на Онищенка зобов’язання фінансувати інформаційну кампанію з дискредитації Яценюка, якою нардеп, за його словами, займався майже рік.
Читайте також: Президент має пояснити отримання 10 млн за вирішення питань Злочевського
«В той період по всій країні пройшла дражлива і скандальна кампанія білбордів «Біжи, кролику, біжи!», на телеекранах крутили проплачені сюжети про корупцію і неефективність уряду Яценюка, почалися вуличні акції протесту проти його регуляторних рішень», – розповідає Онищенко.
За його словами, загальний бюджет кампанії склав 30 мільйонів доларів – по три мільйони в місяць: «Гроші йшли не тільки на замовні тексти і сюжети в ЗМІ, на рекламну бордову кампанію, але також на гонорар депутатам та іншим акторам, які підігравали в цьому спектаклі. У свою чергу, колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вже прокоментував інформацію з книги нардепа-втікача Олександра Онищенко, відзначивши, що це «не перша його брехня».
«Чергові зізнання Онищенка – це продовження брудної і цинічної кампанії проти мене і «Народного фронту. Це не перша його брехня в інтересах спецслужб Росії, які продовжують активно використовувати Онищенка у своїх інтересах», – написав Яценюк у Facebook.
«Мій уряд був дискредитований Онищенком і його бізнес-партнерами за корупційних 30 млн доларів, про що він сам особисто зізнався. Це явка з повинною. Моя фракція ще понад рік тому передала звернення до НАБУ з вимогою розслідувати злочини Онищенка. Заява про крадіжку ним 40 млн доларів на схемі «Карпатигаз» – це юридичне зізнання у скоєнні злочину. Він має нести кримінальну відповідальність за законом», – стверджує Яценюк. «Ні я, ні партія «Народний Фронт» ніколи не мали жодних фінансових та політичних взаємин із особою на прізвище Онищенко. Кожна з наведених мною тез має документальне підтвердження», – підкреслив лідер «Народного фронту».