2018 04 20 che
Канонічна територія Російської православної церкви та її філіалу Української православної церкви Московського патріархату – це землі Московського царства часів 1589 року. Про це заявив громадський діяч та голова Львівської обласної організації політичної партії «Новий час» Назар Мазур.
Так політик прокоментував ініціативу української влади та духовенства щодо створення соборної Української Автокефальної Православної Церкви.
За його словами, Вселенський Патріарх Варфоломій має лише ще раз підтвердити Томос 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського Патріархату.
«Ще 2011 році Патріархи чотирьох найстарших церков світу і предстоятель Автокефальної церкви Кіпру закликали Російську православну церкву дотримуватися своєї канонічної території. Що ж таке канонічна територія РПЦ? Всі православні Церкви поважати і суворо дотримуватися географічних кордонів своїх юрисдикцій "в тому вигляді, як вони визначені священними канонами та Томосами. При цьому, в Томосі про автокефалію Православної Церкви в Польщі, виданому в 1924 р., Константинопольський Патріархат констатував, що ніколи законним чином не відмовлявся від своєї юрисдикції над Київською митрополією. А, стосовно ж всієї Московської Патріархії та її канонічних кордонів Константинопольський Собор дотримується Томосу 1589 р., згідно з яким територія нинішньої Україна не входить до складу Московського Патріархату» - пояснив громадський діяч.
«Таким чином, Матір-Церква, Константинопольський Патріархат чітко дав зрозуміти всьому світу, що Московський Патріархат – має канонічну територію, яка існувала в цій Церкві до 1589 року, а підпорядкування Київської Митрополії під Московську Церкву було здійснено Патріархом Діонісієм без згоди і затвердження Святого і Священного Синоду Великої Церкви Христової. Тобто, канонічні території не можна купити за «білячі хутра», завоювати військовим шляхом чи політичними інтригами, а їх статус визначаються лише на Соборах. Нагадаю, що Патріарх Діонісій, який у 1686 році за винагороду російського царя (соболя і білячі хутра) погодився на підпорядкування Московській Патріархії Української Церкви. Однак, через рік (1687) його саме за це було засуджено на Царгородському патріаршому соборі та позбавлено сану, а підпорядкування визнано актом хабарництва та скасовано», - підкреслив голова Львівської обласної організації «Нового часу».
«Виходячи з того, Вселенський патріархат Варфоломій має всі підстави виправити помилку Діонісія. Україна тоді отримає власну автокефальну церкву, а Вселенський патріархат – поверне собі канонічну територію з 40 млн населення», - підсумував Назар Мазур.