2018 05 23 jus
Є група українських депутатів, яка експлуатує тезу про те, що Банкова хоче «накласти лапу» на антикорупційний суд. Але це неможливо зробити, бо умови його формування не дають такого шансу. Тим більше, що за функціоналом Президент відповідає за оборону і міжнародні відносини.
Про це заявив політолог Володимир Цибулько.
«Наскільки мені відомо, станом на неділю, 20 травня, найпринциповіші положення щодо закону про антикорупційний суд були погоджені. Зокрема, із тими міжнародними структурами, які готові делегувати своїх представників в громадську раду міжнародних експертів щодо формули співіснування», – сказав Цибулько.
Він розповів, що одним з авторів законопроекту є колишній грузинський політик, а нині радник Президента України Георгій Вашадзе, який запропонував умови, які повинні влаштувати усі сторони.
«Вашадзе вчора мав брифінг, на якому запропонував формулу «він-він». Тобто йде мова про те, як міжнародні партнери, так і українська сторона не протистоятимуть одне одному, а навпаки – працюватимуть спільно в інтересах створення антикорупційного суду», – прокоментував політолог.
Що ж до громадської ради міжнародних експертів та неоднозначних випадів українських політиків у її бік, то це можна дуже просто пояснити.
«Є група українських депутатів, яка експлуатує тезу про те, що Банкова хоче «накласти лапу» на антикорупційний суд. Але це неможливо зробити, бо умови його формування не дадуть такої можливості. Тим більше, що за функціоналом Президент відповідає за оборону і міжнародні відносини, де важко розгледіти корупцію. Хіба на рівні Міністерства оборони при закупівлі різного озброєння. Бо формуванню української політики і персонально Президенту антикорупційний суд не несе загрози. Що ж стосується політичної сили гаранта, то тут є тема до обговорення, бо в кожній політичній силі є різні політики», – зазначив він.
Але Цибулько зазначив, що антикорупційний суд може нести загрозу для решти українських політиків. Адже дуже часто навіть на деполітизованих посадах раптом опиняються висуванці від політики.
«Щоб ми не робили, але все одно у нас виходить «автомат Калашникова», а не швейна машинка. Бо, як би ми не виписували закон про державну службу, все одно на державних, аполітичних та деполітизованих посадах раптом опиняються висуванці від політики», – додав він.
Нагадаємо, голова ВРУ дав доручення Комітету з питань правової політики завершити розгляд правок до законопроекту про антикорупційний суд.