2018 05 23 korВчора Комітет ВР з питань правової політики затвердив законопроект щодо створення антикорупційного суду. Тепер Рада у другому читанні має його розглянути. Скоріш за все, народні обранці проголосують на цьому або наступному тижні.
Таку думку висловив політичний експерт Кирило Молчанов.
«Антикорупційний суд – це першочергова вимога західних партнерів, МВФ, Курта Волкера. Тепер українським політикам потрібно переходити до активніших дій. У першому читанні законопроект ухвалили ще в березні. Вчора профільний комітет надав можливість внести законопроект у сесійну залу», – зазначає експерт.
Однак, ключовим питанням, на думку Кирила Молчанова, є те, у якому вигляді законопроект буде проголосованим.
«Важливо побачити, що ж від нього залишиться. Треба прискіпливо дивитися, адже можна ухвалити якусь поправку, яка повністю нівелює незалежність і ефективність суду. Тому, я думаю, що це питання буде на контролі, і якщо не на цьому, то на наступному тижні його дотиснуть», – підкреслює експерт.
Крім того, Кирило Молчанов наголошує: боротьби проти корупції не буде без політичної волі.
«Для боротьби з корупцією нема головного складника – це політичної волі. Лише під зовнішнім тиском можна примусити народних обранців голосувати. Наразі вони йдуть шляхом забовтування проблеми. Спочатку нам розповідали, що треба створити НАБУ, далі наполягали на САП, тоді доукомплектовували НАЗК, тепер продовжують ряд антикорупційним судом. Мені здається, що вони постійно просто відкладають ефективну боротьбу з корупцією на далеке майбутнє. Така тактика українських політиків зрозуміла і західним партнерам. Мовляв, досить видавати кредити і гроші авансом, очікуючи на зміни», – додає експерт.