2018 06 06 poroshenko grojsman
Учорашня заява прем’єра Володимира Гройсмана, що він піде у відставку, якщо Верховна Рада провалить законопроект про Антикорупційний суд, покликана послати сигнал МВФ, що глава уряду не має ніякого стосунку до затягування прийняття остаточного рішення зі створення АС.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Тарас Березовець.
«Сумнівів в остаточному успіху запуску Антикорупційного суду майже немає, і Гройсман в цьому випадку грає на випередження, намагаючись подати позитивне голосування як особисту success story. Відставка уряду зараз не вигідна коаліції БПП-НФ і багатьом групам у ВР, і заява Гройсмана покликана переконати тих, хто вагається натиснути заповітну зелену кнопку за створення АС», – вважає експерт.
«Але самостійна гра прем’єра точно не зміцнить його позиції в очах Президента. Та й сама загроза відставки звучить доволі смішно. Проте, з урахуванням дикої кількості правок, голосування, швидше за все, не буде швидким», – прогнозує він.
Нагадаємо, 4 червня прем’єр Володимир Гройсман пообіцяв скласти із себе повноваження, якщо в Україні не буде створено Антикорупційного суду.
5 червня Верховна Рада продовжує розгляд у другому читанні президентського законопроекту про Антикорупційний суд.