2018 06 06 jud
Створення антикорупційного суду продемонструвало б готовність самих народних депутатів до системних змін. Однак, наразі, бачимо, що таке бажання у них відсутнє. Адже зараз половина цивілізованого світу змушена просто вмовляти українських політиків боротись із корупцією у власній державі.
Про це заявив політичний діяч Василь Гацько.
Він наголосив: хоч створення антикорупційного суду – дуже важливе, та це є лише частиною необхідних змін. Зокрема, необхідно здійснювати і виборчу реформу, щоб олігархат не зміг проводити у Верховну раду потрібних йому політиків.
«Слід змінювати виборчі правила. Також потрібно і скасовувати депутатську недоторканність та створити потенційний механізм для імпічменту президента. Адже навіть зараз це змогло б сформулювати кандидатам на пост глави держави чітке розуміння: якщо вони збираються красти на такій посаді, то й можуть понести відповідальність», – підкреслив Гацько.
Окрім того, він переконаний: цього четверга депутати таки проголосують за закон про антикорупційний суд. Однак, наразі невідомо, яку із двох редакцій буде підтримано.
«Та ставлю під сумнів, що таки вдасться забезпечити право вето міжнародних експертів на недоброчесних кандидатів. Та якщо і цього не станеться, думаю, що закон про антикорупційний суд ухвалять після президентських виборів. Ця інституція обов’язково запрацює», – вважає експерт.
На його думку, створення такої незалежної інституції – один із найважливіших кроків, який міг би зробити нинішній парламент. До того ж, це демонструє і саму готовність політиків до антикорупційних реформ та системних змін.
«Та вони зараз не можуть ухвалити закон про антикорупційний суд. Відтак, половина цивілізованого світу змушені вмовляти українських політиків боротись із корупцією у своїй державі», – обурювався Гацько.
Адже, на його думку, після ухвалення відповідного закону, антикорупційний суд справді зможе бути неупередженим органом.
«Якби закон про антикорупційний суд ухвалили раніше, у великої кількості політиків, які хочуть брати участь у майбутніх виборах, таке бажання просто відпало б. Тоді вони б зрозуміли, що усі старі «годівнички» зачинились», – розповів експерт.
Понад те, на його думку, якщо така інституція справді запрацює, вона допоможе змінити і структуру вітчизняної економіки.
«Я запевняю, що тоді у громадян будуть зовсім інші доходи, адже умови для бізнесу зміняться. Тому й нам вкрай потрібен антикорупційний суд. Однак, він має бути незалежним від політиків», – резюмував Василь Гацько.