2018 06 28 polit
Перед виборами влада буде використовувати технології, які вже зараз можна побачити. Зокрема, будуть намагатися говорити, що немає нових облич, і всі політики однакові та погані.
Про це заявила народний депутат України Альона Шкрум, відповідаючи на запитання наскільки серйозним для президентської кампанії Тимошенко є її антирейтинг.
«Найбільший антирейтинг, як мені відомо, у Юлії Володимирівни був тоді, коли вона сиділа у в’язниці, а Янукович намагався легітимізувати її перебування там. Вся країна знала, що вона сидить лише з політичних мотивів. Нічого не було доказано, потім Європейський суд з прав людини виправдав Юлію Володимирівну, але антирейтинги були роздуті», – прокоментувала народна обраниця.
За її словами, перед виборами будуть використані технології, які вже зараз можна побачити. Зокрема, представника влади будуть намагатися говорити, що всі однакові, що всі погані.
«Будуть говорити, що всі погані, вони всі мають не чесні декларації. Питання в тому, чи зможуть українці не дозволити собою маніпулювати. Все ж таки я дуже вірю, що в нас громадяни навіть ті, які дивляться телебачення кожен день, все одно починають дивитися за голосуванням у ВР. Хто своїми голосуваннями і діями показує, що він популіст, а хто пропонує конкретну програму», – переконана Шкрум.
Однак, пані Шкрум вважає, що найбільше зло в нашій країні це віра в когось, хто прилетить і зробить за два дні країну успішною. Але, як зауважила гостя цього, цього не буде. Треба ламати систему і олігархічний консенсус, який в країні склався, і будувати нові інституції.
«Вчора до Києва приїжджав всесвітньовідомий економіст Джеймс Робінсон, який написав книгу «Чому нації занепадають?» Проаналізувавши дуже багато держав світу він дійшов висновку, що треба будувати незалежні інституції. Якщо політик не має програми як збудувати незалежний Антимонопольний комітет, Рахункову палату, громадянське суспільство, яке буде реально впливати на владу, як перезавантажити Конституцію і наші інституції, то жоден добрий цар не зможе з цим впоратися. От Порошенко прийшов на хвилі Майдану як добрий цар, а зараз його ненавидить половина країни. Він не зміг перезавантажити інституції, у нього й не було такої мети», – переконана гостя програми.