2018 07 09 medved
Глава партії «Рух Нових сил» Міхеїл Саакашвілі запропонував обміняти лідера руху «Український вибір» Віктора Медведчука на кримського режисера Олега Сенцова, який перебуває в російській колонії і голодує з середини травня.
Про це екс-президент Грузії написав в Facebook.
«Потрібно негайно заарештувати Медведчука, помістити його в загальну камеру з іншими зеками – і тоді Путін відразу ж сам заговорить про обмін українських заручників на свого кума. Ця тварюка, Путін, розуміє лише мову сили», – зазначив Саакашвілі.
Він засудив українську владу за нерішучість.
«І Порошенко, і Луценко, і Аваков прекрасно знають, що на Медведчука клейма ніде ставити і посадити його точно є за що (і давно слід було – хоча б за банальну корупцію). Ну ладно – раніше не садили, бо він ділився... Але хоча б зараз, коли Сенцов при смерті, можна хоча б зараз забути про ці чортові гроші і врятувати своїх співвітчизників? Або фабрика в Липецьку дорожче життів українців?», – звернувся Саакашвілі.
Медведчук з травня 2015 року входить до складу підгрупи з гуманітарних питань в рамках мінської тристоронньої контактної групи. Підгрупа займається обміном полонених на сході України.
Сенцов був засуджений в РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичного співтовариства і керівництві їм, замаху на придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах і підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.