2018 07 28 opora
Завдяки державному фінансуванню партій та організацій в Україні, з’явилась можливість отримати соціальні ліфти. Адже базова частина фінансування дає хоча б частково позбутися впливу олігархів.
Про це заявила координатор виборчих програм мережі «Опора» Ольга Айвазовська,
«У виборчому і політичному процесі важливі рівні умови. Тому не можна говорити про те, що у деяких політичних сил багато грошей і більше їм не треба їх виділяти. Наприклад, як і будь-який мешканець Києва зараз має шанс разом з бізнесменом користуватися метро і платити вісім гривень за проїзд і з партіями дуже схожа ситуація», – сказала Айвазовська.
Також вона вважає дуже хибним твердження, коли заявляють, що державі не варто фінансувати партії, адже їх підтримують олігархи.
«Державне фінансування потрібне, аби вивести партії з-під впливу олігархів та отримати прозорість і шанс. Хоча система в цілому не працює. Тому загалом я вважаю, що фінансування партій державою працює недосконало і це факт. Але питання є і в тому наскільки в середині партій є кадри, які готові боротись за те, щоб інституція становилась. Якщо цього не існує, тоді це фейкові партії», – наголосила експерт.
За її словами, в Україні треба серйозно задуматись над забезпеченням партій, можливо, впровадити закордонну практику, коли виборці інвестують власні кошти у політичні сили і політиків.
«Можливо, нам потрібно працювати на збір коштів та мобілізацію виборців. Адже бабусі-пенсіонерок не мають можливості давати на партію по 3000 тисячі гривень, бо мінімальна пенсія є набагато меншою. Наприклад, у США вважається, що фінансування кампаній і збір коштів – це частина кампанії. Тому що, якщо вже вам дали гроші, навіть 10 доларів, то вас будуть підтримувати. Саме тому у випадку України державне фінансування і підтримка виборців дають шанс та можливість того, що з’являються соціальні ліфти для політичних сил», – прокоментувала Айвазовська.