Колишній президент Польщі Лех Валенса, який відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії, висунув кандидатуру українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.
У своїй заяві Лех Валенса нагадує, що Олег Сенцов підтримав «Євромайдан» на захист України як частини демократичної Європи, він мирно протестував проти анексії Росії рідного Криму, а потім був заарештований російськими спецслужбами. У подальшому Сенцов був засуджений до 20 років за звинуваченням у тероризмі в результаті судового розгляду, який Amnesty International та інші правозахисні організації називають несправедливим і незаконним. А нині Сенцов понад 100 днів голодує, вимагаючи звільнення усіх українських політичних в’язнів у Росії, не звертаючись щодо власного звільнення, йдеться у заяві Леха Валенси.
«Олег Сенцов, на моє глибоке переконання, втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи боротьби, відмова від ненависті, дії для зміцнення братерства між народами і самопожертва на користь інших несправедливо скривджених людей – це все риси, гідні найвищого визнання вільного світу», – наголошує Валенса.
Екс-президент Польщі закликає усіх людей доброї волі допомогти звільнити Олега Сенцова і висуває його на Нобелівську премію миру.