Шановні українці! Друзі!

29 серпня – День пам’яті загиблих учасників АТО.

Сьогодні Україна молиться за всіх героїв України, які загинули у російсько-українській війні. За українських добровольців, за бійців Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, прикордонників, Нацполіції та спецпідрозділів.

Ці люди вчинили подвиг самопожертви заради України, заради мирного життя українців. Звитягу наших Героїв не можна оцінити якимись орденами, званнями чи пільгами, адже вони віддавали життя за те, щоб на наші голови не падали російські ракети. Щоб російський агресор не пройшов далі на захід.

Однак, неприпустимо, що через чотири роки з часу Іловайсmкої трагедії досі на законодавчому рівні належним чином не врегульовано статус добровольців.

Значна частина цих мужніх людей досі залишається поза законом. Поранені не можуть отримати належного лікування та догляду. Сім’ї загиблих кинуті напризволяще і виживають виключно за рахунок допомоги волонтерів та небайдужих людей.

Добровольці, що не влилися з різних причин до складу Збройних сил України, СБУ чи Національної гвардії, з точки зору чинного законодавства вважаються учасниками незаконних збройних формувань. Непоодинокими є випадки, коли героїв боїв у російсько-українській війні піддають переслідуванню в себе вдома.

Тому політична партія «Новий час» закликає Верховну Раду України негайно ухвалити закон України, яким надати статус учасника бойових дій, з усіма належними соціальними пільгами, всім без винятку бійцям добровольчих батальйонів.

Також досі не проведено належного розслідування подій під Іловайськом та інших трагічних епізодів російсько-української війни, щодо яких існують підозри вчинення зради.

Політична партія «Новий час» підтримує звернення родин загиблих учасників АТО, ветеранських та волонтерських організацій з вимогою на офіційному рівні визначити 29 серпня Днем пам’яті загиблих захисників незалежної України.

Всі Герої мають бути вшановані на офіційному рівні.

Справедливим розслідуванням, покаранням винних, вшануванням мертвих Героїв та підтримкою живих Героїв Іловайська ми можемо віддячити Героям за звитягу!

Нехай загиблі Герої спочивають у Царстві Небесному, а решті бажаємо миру після перемоги над ворогом, лицарського здоров’я. Благополуччя родинам!