Народні депутати України підтримали за основу і в цілому законопроект, відповідно до якого кількісний склад членів ЦВК збільшується із 15 до 17.
За проект Закону № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 236 обранців.
Цей законопроект обранці включили сьогодні до порядку денного. Перед тим його розглянув парламентський Комітет з питань правової політики і правосуддя, який рекомендував народним депутатам підтримати за основу і в цілому законопроект, яким пропонується збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії з 15 до 17.
Автор законопроекту, голова Верховної Ради України Андрій Парубій, представляючи законопроект, наголосив, що обрання нового складу ЦВК – «відповідальність та зобов’язання перед державою».
«Український парламент не може допустити, щоб вибори Президента і вибори парламенту відбулися складом ЦВК, який був обраний у часи Януковича», –наголосив Андрій Парубій.
Спікер нагадав про дискусії, які тривали понад рік, та наголосив, що учора він запропонував той варіант, який задовольнить усі позиції у залі та відкриє шлях для оновлення ЦВК у четвер, 20 вересня. Андрій Парубій наголосив, що цифри 15 чи 17 не мають значення, адже кількість членів ЦВК скалькована із РФ. Андрій Парубій наголосив, що це дозволить розв’язати проблему представництва усіх парламентських сил у Центральній виборчій комісії.
Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко закликала парламентарів сконсолідуватися та розблокувати процес процедури оновлення Центральної виборчої комісії.
Під час обговорення представники «Самопомочі» заявили про неправильно обраний пріоритет – зміну кількісного складу, адже першим на порядку денному мало би бути питання щодо звільнення членів Центрвиборчкому. У фракції «Народного фронту» зауважили, що питання оновлення ЦВК «перезріло», та підтримали збільшення кількісного складу Центральної виборчої комісії. Натомість у фракції «Батьківщина» заявили про те, що необхідності «додаткового працевлаштування ще двох осіб» і витрачання бюджетних коштів немає, а також звернулися до Президента України з вимогою знести «правильне подання». Ініціативу спікера розкритикували і в Опозиційному блоці. У Радикальній партії звернулися до очільника держави, щоб він вніс закон про ТСК та імпічмент Президента.
Під час голосування за законопроект за основу і в цілому документ підтримали 236 обранців.
Андрій Парубій за підсумками голосування наголосив, що таке рішення дає можливість у четвер обрати новий склад ЦВК.
Додамо, голова ВРУ Андрій Парубій сьогодні під час ранкового засідання ВРУ повідомив, що
Плюс два: голова ВРУ пропонує збільшити склад ЦВК
вніс до Ради законопроект № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію».
Нагадаємо, 1 червня 2014-го завершився термін повноважень 12-ти з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – 13-го члена Центрвиборчкому. 5 лютого 2018-го Президент України вніс до ВРУ подання на кандидатів до нового складу ЦВК.