Томос про автокефалію православної церкви в Україні має важливе значення не лише для нашої держави. Це може бути віхова подія у світовій історії.
У цьому переконаний голова Львівської обласної організації політичної партії «Новий час», заступник директора Центру з інформаційних проблем територій НАН України Назар Мазур.
За його словами, саме з України може початися процес об’єднання Західної (Католицької) та Східної (Православної) церков.
«Після отримання томосу про автокефалію православної церкви в Україні та відмову Російської православної церкви від канонічного спілкування з Вселенським патріархатом, саме наша держава стане основним центром світового православ’я. Найбільшою православною нацією світу. З іншої сторони, в Україні діє Українська Греко-католицька Церква, яка є церквою східного обряду з підпорядкуванням Риму», – заявив науковець.
«Існування двох українських, державницьких, дружніх церков під юрисдикцією Риму та Константинополя створює ідеальні умови для початку процесу об’єднання УГКЦ та Православної церкви в Україні. Тобто саме в Україні може бути створений перший прецедент об’єднання національних «західної» та «східної» церков», – вважає голова Львівської ОО «Нового часу».
«Приклад України може спонукати Рим та Константинополь шукати шляхи до подолання розколу та відновлення Єдиної Вселенської Християнської Церкви за українським прикладом. Таким чином, Томос про автокефалію православної церкви в Україні є життєво важливим не лише для держави Україна та українських церков. Він дає шанси нам на відновлення християнської єдності у всьому світі», – підсумував Назар Мазур.