Президентські вибори у 2019 році будуть чи не найдорожчими в історії незалежної України. Ймовірно, держава заплатить понад мільярд гривень за політичну агітацію.
Про це заявив аналітик комітету виборців України Денис Рибачок.
«Офіційно, виборча компанія почнеться 31 грудня, але де-факто вона вже кілька місяців повноцінно триває», – звертає увагу експерт.
Крім того, аналітик наголошує: на цих виборах буде рекордна кількість кандидатів.
«Зараз вже є 28 політиків, які публічно заявили про участь у виборах. Проте до виборів ми ще маємо трохи часу, тому, очевидно, кількість охочих кандидатів зросте», – каже експерт.
Ймовірно, вибори у 2019 році будуть чи не найдорожчими, вважає аналітик комітету виборців України.
«За різними підрахунками, лише «Партія регіонів» свого часу офіційно витратила стільки, скільки всі польські партії разом взяті. Ці вибори теж будуть дорогими. Адже візьме участь багато кандидатів, буде два тури, та й відрив між різними конкурентами досить незначний», – підкреслює Денис Рибачок.
Нема очевидного лідера, тому кожен намагатиметься вкласти якнайбільше ресурсів для того, щоб на кілька відсотків випередити опонента і перемогти, пояснює аналітик комітету виборців України.
«Цей фактор також відіб’ється на вартості виборів», – наголошує експерт.
Водночас, є і певні новації. Зокрема, закон про державне фінансування партій дозволить вперше надати кандидатам гроші на агітацію, зауважує Денис Рибачок.
«Фактично, сама держава, в особі платників податків, заплатить за агітацію партій. Загальна сума – понад мільярд гривень. Ця норма буде вперше застосована до партій, які наберуть п’ять відсотків», – підкреслює експерт.
Аналітик комітету виборців України вважає, що державі зараз недоцільно витрачати понад мільярд гривень на агітацію партій.
«Зараз партії на 90 відсотків живуть за гроші державного бюджету. Якщо їх завтра не буде, то, офіційно, у партії не матимуть навіть паперу для друку. Тому їм треба подбати про якісь внески», – додає Денис Рибачок.