Друзі! Українці!

22 січня ми відзначаємо знаменну дату. День соборності України, який цього року припав на 100-річчя Акту Злуки. Сто років тому вперше за багато століть усі українські землі та український народ об’єдналися у межах єдиної держави.
Акт Злуки – одне з найвизначніших державних свят. Це вияв поваги до споконвічної волі українців, до етнічної й територіальної єдності. Це усвідомлення великої відповідальності саме нашого покоління, яке отримало значно кращі історичні шанси. День Соборності – це шана пам'яті мільйонів Героїв, які присвятили життя ідеї Незалежної України, але так і не дочекалися її. День Соборності – це застереження для нинішніх політичних еліт про наслідки історичних помилок, чвар і самолюбування.
Сто років тому українська держава впала під ударами зовнішніх та внутрішніх ворогів. Але символ єдності залишився.
І незалежна Україна постала, попри усі зусилля окупаційної радянської влади. Попри море брехні. Попри репресії і катівні.
21 січня 1990 прості українці вийшли у «Живий ланцюг», що з’єднав Схід і Захід України. Цим символічним кроком було продемонстровано – українці пам’ятають себе.
Ця ж здатність єднатися стала нам у нагоді у 2014, коли агресор прийшов на нашу землю. Об’єдналися всі: народ, армія, громади. У нас була спільна мета – зупинити ворога.
Ми відбудували свою армію. Ми йдемо уперед і зміцнюємо нашу єдність. Цього року зроблено крок до духовної єдності українців між собою. Розірвано ланцюг, який століттями тримав нас у залежності від російської імперії. Українці перемагали у минулому, коли були єдиною нацією і програвали, коли їх розділяли вороги. Цей принцип діє і сьогодні.
Сьогодні маємо берегти і захищати цю єдність. Бути собою – це значить відкидати брехню тих, хто зневажає наші головні цінності. Це наші спільні традиції, наша мова, наша держава, нашої історія та наші герої.
Тож, хай кожен пам’ятає: «Сила нації у Єдності!» – і кращим патріотом є той, хто незалежно від свого походження працює на єдність України та українського народу!

Слава Україні!
Героям Слава!