Однією з вимог Революції гідності була зміна механізму формування органів влади! Чому більшість суспільства виступає проти існуючого закону про вибори? Закон передбачає вибори депутатів за змішаною мажоритарно- пропорційною системою – один депутат від округу і за партійними списками.

Сьогодні партійні списки мають формат “закритих”, тобто партійне керівництво на власний розсуд розставляє кандидатів в партійних списках. Відповідно попадання у прохідну частину списку, а відтак і у владу, залежить не від виборця, а від ласки партійного вождя. “Закриті” партійні списки зумовлюють попадання в прохідну частину партійних списків бізнесменів, які купують ці місця у партійних лідерів. Це нівелює базові принципи представницької демократії, бетонує партійну вертикаль на чолі з довічними партійним лідерами, є причиною політичної корупції. Існування такої системи прогресивно налаштоване суспільство розцінює як антидемократичний анахронізм, який потрібно якомога швидше усунути!

Під час президентських та парламентських виборів усі основні політичні сили активно обстоювали у власних передвиборних програмах/маніфестах необхідність запровадження «відкритих» списків.

Після парламентських виборів 2014 р. була сформована парламентська більшість, яка декларувала реформи і рух країни до Європейського Союзу. Сьогодні ми стоїмо на порозі місцевих виборів. З великими труднощами перше читання пройшов новий закон про вибори, який пропонує низку змін і компромісний варіант преференційних партійних списків. Об’єктивно в цьому варіанті жодної мови про відкриті списки немає, але запропонований варіант допускає врахування думки виборців при обранні партійних кандидатів. Це значний крок у подоланні домінування партійних босів у всіх основних партіях. Однак, поведінка основних парламентських акторів – членів урядової більшості, свідчить, що всі вони залюбки будуть говорити про необхідність нового закону, але не готові його підтримувати. Власне цим зумовлене тривале відтягування моменту зміни виборчого законодавства і тисячі поправок внесених до цього закону. Партійні лідери знов зайнялися улюбленою грою – маніпуляцією громадською думкою!

Нам вони з жалем будуть говорити, що запропонували доповнення аби покращити закон. Але оскільки їх не прийняли ми не змогли підтримати цей закон. Тому восени знову доведеться проводити місцеві вибори за старим законом.

Ми вимагаємо від парламентських партій – членів більшості, підтримати у другому читанні преференційний механізм парламентських виборів і двотурове голосування під час виборів мерів. Вимагаємо реальних політичних змін, а не окозамилювання і маніпулювання.

Нові виклики – нові рішення! Політична партія «Новий час».